Někdo mi ubližuje

Pokud tě druhý člověk, ať už cizí nebo z rodiny, vystavuje situacím, které nechceš, jsou ti nepříjemné, nebo jim nerozumíš, neboj se o tom promluvit si s někým, komu důvěřuješ. Ať už se jedná o bití, nadávky, posměšky nebo o sexuální chování.

Takové jednání dospělého vůči tobě může být trestným činem, a i kdyby nebyl dotyčný dospělý, nikdo nemá právo, aby se něčeho takového na tobě dopouštěl. Sexuální chování je v pořádku, jste-li oba starší 15 let a oba s ním opravdu souhlasíte.

Kdo pomůže, když se trápíš? Tip od Jirky a Katky Králových

Svěřit se je někdy těžké, brání tomu stud, strach, pocity trapnosti, někdy můžeš mít zakázáno o tom mluvit. Mlčením se ale většinou moc nevyřeší. Někdy se takové těžkosti říkají lépe někomu, kdo ti není zcela blízký. Může to být učitel, školní psycholog, vedoucí z kroužku, ale i někdo z rodiny.

Nebo se kdykoli můžeš obrátit na naše centrum. Pracujeme s dětmi, dospívajícími a studenty do 26 let v podobných situacích. Můžeš nás navštívit osobně, kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Zachováváme mlčenlivost, můžeš vystupovat anonymně. Můžeš se taky dopředu podívat, jak to u nás vypadá.

Hádky, domácí násilí, deprese? Spondea nabízí pomoc

Děti, dospívající a rodiče

608 118 088

Osoby ohrožené domácím násilím

739 078 078

Osoby nezvládající agresivitu ve vztazích

725 005 367

Další kontakty
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial