Benefiční večer přinesl velkou radost!

Boris Jirků, Jiří Anderle, Michal Halva, Mirka Mádrová, Zdeňka Tylečková, Josef Velčovský… Pro člověka, který se pohybuje v umělecké branži, významná jména. Díla úspěšných českých a slovenských umělců byla dražena v rámci benefiční aukce Hrdinové všedního dne na podporu brněnské organizace SPONDEA. Aukce proběhla v úterý 4. června v Praze a zúčastnilo se jí přes padesát lidí.

Benefiční aukci iniciovala a poté i celou zorganizovala firma Deluvis, která se zabývá privátní správou majetku a investicemi. Zástupkyně organizace, paní Řeháková, k tomu říká:

„Pro mne osobně byla tato aukce velkou příležitostí, jak pomoci dětem ve složitých vztahových situacích stát se šťastnějšími bytostmi.“

Díla do dražby poskytli čeští a slovenští umělci prostřednictvím pražské Galerie La Femme, která od roku 2000 organizuje výstavy po celé České republice i ve světě. Hudebním hostem benefiční aukce byl Jan Schmigmator a večerem provázela herečka Jitka Schneiderová.

Ředitelka organizace SPONDEA, Jana Levová, vyjadřuje poděkování za celou organizaci:

„Ceníme si podpory a děkujeme všem umělcům, že do aukce poskytli svá díla. Děkuji Galerii La Femme za spolupráci a především společnosti Deluvis za organizaci celé aukce. Je to pro nás velký závazek“, a dodává: „Už teď víme, že díky vydražené částce bude moci nadále fungovat program Dítě v centru zájmu, který pomáhá rodinám v rozvodovém konfliktu. Program v současnosti nemá žádnou veřejnou podporu a díky benefiční aukci můžeme dětem v těchto rodinách nadále touto jedinečnou metodou pomáhat.“

Výtěžek z benefiční aukce poputuje rovněž na vývoj preventivního online programu, na kterém SPONDEA pracuje. Program pomůže dětem vypořádat se s každodenními výzvami a stát se tak Hrdiny všedního dne.

SPONDEA za dobu svého působení od roku 1997 pomohla více než 6000 dětí. Věnuje se také celým rodinám a pomáhá jim překonat obtížné životní situace, jako je úmrtí v rodině, týrání nebo domácí násilí. Pomáhá rovněž osobám zasaženým nebezpečným pronásledováním a lidem, kteří nezvládají agresi ve vztazích. V neposlední řadě se věnuje vzdělávání a preventivním aktivitám na školách.

Prohlédněte si celou fotogalerii na facebooku.

Kontakt:
Jana Levová, ředitelka organizace, levova@spondea.cz, tel. 724 946 073.
Mariana Zbořilová, PR organizace, zborilova@spondea.cz, tel. 777 966 796.

Děti, dospívající a rodiče

608 118 088

Osoby ohrožené domácím násilím

739 078 078

Osoby nezvládající agresivitu ve vztazích

725 005 367

Další kontakty
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial