Dítě v centru zájmu

Pořád jsme máma a táta, i když už si nerozumíme … Prožíváte konfliktní rozchod? Program Dítě v centru zájmu pomůže snížit dopad partnerského konfliktu na vaše děti.

Mnoho rodičů se domnívá, že děti nevnímají, co se doma děje. Děti jsou však na každou změnu velmi citlivé a dusná atmosféra mezi rodiči je ovlivňuje, i když nejsou hádkám přítomny. Zažívají často pocit nejistoty a ohrožení.

V období, kdy se rodiče rozchází, potřebují děti klidný a citlivý přístup a informace o tom, co se v rodině odehrává. Rodiče však bývají zahlceni vlastními problémy. Děti, se kterými rodiče o situaci nemluví, pak často hledají chybu v sobě. Snaží se rodinu zachránit chováním, které rodičům nemusí být srozumitelné, anebo se u dětí objevují různé psychosomatické potíže.

Řešením může být návštěva odborníka (psychologa nebo terapeuta), u kterého máte vy i vaše dítě možnost mluvit o tom, co vás trápí a proč to tolik bolí.

V případě, že jste zahlceni problémy a nevidíte východisko, přijďte se poradit do SPONDEA.

Navštivte webové stránky programu a přečtěte si víc. ditevcentruzajmu.cz

Momentálně otevíráme vzdělávací kurz pro odborníky. 

Program pro rodiny budeme otevírat pravděpodobně na jaře 2022,

„Pro děti je klíčové, aby měly i nadále oba dva rodiče. Aby mohly zůstat dětmi se svými radostmi a starostmi. Děti nechtějí a ani nemohou řešit problémy svých rodičů.“
Petr Válek, psycholog programu Dítě v centru zájmu