Potíže ve škole

Někdy se může stát, že se mezi spolužáky a dokonce i mezi učiteli objeví někdo, komu něčím nesedneš. Může ti to dávat najevo různými způsoby, které jsou více či méně nepříjemné. Může ovlivňovat a navádět další tvé známé, nebo se tak vůči tobě může chovat, jen když jste spolu sami.

Na koho se obrátit, když mám trápení?

Mnohdy to vypadá nevinně, třeba se jedná o poznámky na tvoji osobu, ale může jít také o nucení do věcí, které jsou nebezpečné, někdy i na hraně zákona, nebo o fyzické napadání. Pokud se ti něco takové děje, je to špatně, nikdo nemá právo ti ubližovat. Také to neznamená, že za to můžeš ty! To je důležité si uvědomit.

herna

Důsledkem může být zhoršení známek, ztráta chuti vůbec něco dělat nebo někam jít, nedaří se ti soustředit. Podobné pocity můžeš zažívat i z jiných důvodů, ale rozhodně je dobré s někým si o tom, co prožíváš, promluvit.

I když máš dojem, že to zvládneš sám, sám na to být nemusíš. Je dobré se svěřit někomu dospělému. Může to být učitel, školní psycholog, někdo blízký z rodiny, vedoucí z kroužku, nebo se kdykoli můžeš obrátit na naše centrum. Pracujeme s dětmi, dospívajícími a studenty do 26 let v podobných situacích. Můžeš nás navštívit osobně, kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Zachováváme mlčenlivost, můžeš vystupovat anonymně. Můžeš se taky dopředu podívat, jak to u nás vypadá.

Hádky, domácí násilí, deprese? Spondea nabízí pomoc

Děti, dospívající a rodiče

608 118 088

Osoby ohrožené domácím násilím

739 078 078

Osoby nezvládající agresivitu ve vztazích

725 005 367

Další kontakty
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial