V rytmu salsy a s podporou odborníků protančila Spondea dvacátým výročím

Od rána do večera vítali pracovníci Spondey dětské i dospělé hosty při příležitosti dvacátého výročí založení organizace. Den Spondea, jak se událost jmenovala, se konala ve čtvrtek 14. září v prostorách Café Práh ve Vaňkovce. Pozornost dětí přitahoval především skákací hrad a výtvarný koutek, hosté z řad odborníků a spolupracovníků Spondey se zase nechali roztančit Šárkou Kašpárkovou a Janem Tománkem, jejím partnerem ze StarDance.

Den Spondea odstartoval už v devět hodin ráno, kdy se k připraveným aktivitám nahrnuli žáci ze základních škol v Moravských Bránicích a v Brně v Kotlářské ulici. Vyzkoušeli si edukativní PC hru o domácím násilí s názvem Tajemství zavřených dveří, skládali puzzle či kreslili obrázky. Největší zážitek školákům zprostředkovala zásahová jednotka policistů, která děti učila základům sebeobrany.

Hlavním bodem odpoledního programu byl slavnostní přípitek před zaplněným sálem Café Práh. Slova se ujaly ředitelka organizace Jana Levová, bývalá ředitelka a zakladatelka Spondey Dagmar Úlehlová, patronka Šárka Kašpárková i zástupkyně brněnského magistrátu a Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Poté následovalo taneční vystoupení a výuka salsy v podání Šárky Kašpárkové a Jana Tománka. Diváky uchvátily také malé tanečnice ze Sokola Židenice. Pak už se většina dospělých hostů přesunula k rautu a menší hosté dováděli na skákacím hradě, než je do výtvarného koutku uvnitř kavárny zahnal déšť. Na fotky z akce se můžete podívat v galerii.

 

 

Děti, dospívající a rodiče

608 118 088

Osoby ohrožené domácím násilím

739 078 078

Osoby nezvládající agresivitu ve vztazích

725 005 367

Další kontakty
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial