Vzdělávací aktivity

Vzdělávací aktivity pro odborníky

Dítě v centru – vzdělávací kurz pro odborníky

Jedná se o českou adaptaci dlouhodobě rozvíjené mezinárodní metodiky No Kids in the Middle. Jde o terapeutický přístup využívající skupinové práce s paralelními skupinami – dětské a dospělé. Do řešení rozvodového konfliktu je zapojen celý rodinný systém. Pilotní kurz proběhl v květnu 2017, další běh se uskuteční 25. – 27. 10. 2018. Více informaí ZDE.

 

Vzdělávací aktivity pro školy

Preventivní programy pro školy

V současné době organizace nabízí pět programů všeobecné primární prevence pro studenty základních a středních škol (případně vyšších odborných škol).

Programům „Když doma není doma“, „Násilí do vztahu nepatří“ a „Konstruktivní zvládání agrese“ byla na základě doporučení  Výboru pro udělování certifikací při MŠMT udělena certifikace  Národním ústavem pro vzdělávání (číslo 12/15/1/CE).

Více informací o programech všeobecné primární prevence najdete ZDE.

Tajemství zavřených dveří

Připravili jsme edukativní projekt, vysvětlující problematiku domácího násilí na konkrétních příbězích, kde uživatel interaktivně rozhoduje o výsledku příběhu.

snimek-obrazovky-2016-09-20-v-12-09-15

Vzdělávací program pro vyučující

Realizujeme také vzdělávací program pro vyučující „Prevence rizikového chování žáků z rodin s výskytem domácího násilí“. Program je akreditovaný u MŠMT. Bližší informace najdete přímo v dokumentu.

V případě zájmu nás kontaktujte.

Krizová mobilní služba pro školy

Naše organizace poskytuje také krizovou mobilní službu pro školy. Krizové či tragické situace spojené se smrtí, traumatem, úrazy, neštěstím se bohužel nevyhýbají ani škole a životu v ní. Služba nabízí školám odbornou pomoc, podporu a provázení právě v těchto situacích. Je bezplatná.

V případě zájmu nás kontaktujte.

Děti, dospívající a rodiče

608 118 088

Osoby ohrožené domácím násilím

739 078 078

Osoby nezvládající agresivitu ve vztazích

725 005 367

Další kontakty
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial