Krizová pomoc na Hodonínsku a Břeclavsku

Jak pomáháme přímo v terénu - v oblastech zasažených tornádem

Tornádo na Hodonínsku a Břeclavsku nenechalo v klidu asi nikoho. Tím méně nás. V zasažených lokalitách jsme se v minulých čtrnácti dnech skoro nezastavili. Ve čtvrtek večer se vše seběhlo, v pátek, 25. června, jsme připravovali letáky do obcí a v sobotu ráno jsme již byli jako krizoví interventi na místě – konkrétně v Moravské Nové Vsi a v Mikulčicích.

Primárně jsme s kolegy a kolegyněmi mapovali potřeby jednotlivých obyvatel dům od domu a poskytovali psychologickou pomoc. Situace v místě škod je opravdu unikátní a nemá dle našeho mínění srovnání s jakoukoli přírodní katastrofou na našem území. Dokonce ani s povodněmi. Proto přistupujeme ke všem individuálně a nabízíme psychologickou podporu dle potřeb. Někomu stačí jen základní poradenství, jiný potřebuje vidět větší část toho, co může přijít v budoucnu a jak se na to připravit. Další se upíná ke zdánlivým maličkostem, jako jsou ztracená domácí zvířata, anebo naopak bezmezná radost z toho, když se je podaří najít. U někoho se naopak může objevovat totální apatie.

Stejně tak se objevuje zlost, anebo zoufalství. A to nejen u dospělých, ale i u dětí. Protože se práci s dětmi v krizových situacích věnujeme dlouhodobě, upíráme naši pozornost na ně i teď. Právě na potřeby dětí jsme vytvořily letáky a manuály pro rodiče, jak ulevit dětem po prožití přírodní katastrofy. Pomocí letáků tak edukujeme rodiče a pedagogy třeba o tom, že dětská hra na tornádo je v pořádku a že díky ní děti mohou dobře zpracovat svůj prožitek.

Momentálně spolupracujeme s Hodonínskem a Břeclavskem i nadále. V prostorách Family Pointu v Hodoníně plánujeme střednědobé psychologické poradenství. Neváhejte nás proto kontaktovat a navštívit nás v Hodoníně.

Vloženo Od   Kategorie: Novinky

Komentáře

*
Timebat dixere habentia calidis? Pinus passim origine sed dixere cingebant. Otia partim haec nix deus liberioris. Surgere ambitae.