Pro děti
aby byly zase spokojené
zobrazit
Pro rodiče
aby porozuměli svým dětem
zobrazit
Nejste v tom sami
ozvěte se, pokud vás ohrožuje někdo blízký
zobrazit
Agresi můžete ovládnout
zkuste to spolu s námi
zobrazit

Spondea

Jsme tu pro všechny, kteří se ocitli v obtížných životních situacích. Pomáháme dospělým i dětem zasaženým násilím v blízkých vztazích a nebezpečným pronásledováním. Nabízíme podporu těm, kteří chtějí ovládnout vztek. Vzděláváme odbornou veřejnost.

 

 

 

 

 

Práce s celou rodinou zasaženou násilím

Snížení počtu či úplné vymizení násilných incidentů v rodinách s dětmi, snížení traumatizace dětí v rodinách zasažených násilím, zvýšení rodičovských kompetencí s ohledem na bezpečí dětí a zastavení transgeneračního přenosu násilí – nový projekt práce s celou rodinou zasaženou násilím navazuje na rozvíjenou podporu SPONDEA pro rodiny, ve kterých probíhá vzájemné situační násilí s dopadem na děti. 

Projekt Centrum pro dětství bez násilí: práce s celou rodinou zasaženou násilím CZ.03.02.01/00/22_043/0001492 je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus z Evropského sociálního fondu plus. Doba realizace projektu je od 1. listopadu 2023 do 31. října 2026. 

Provázení rodičů rozvodem tak, aby měl co nejmenší dopady na děti

Dostupnost včasné a relevantní péče pro rozvádějící/rozcházející se rodiče tak, aby byli schopní vnímat potřeby dětí a upravit své chování s ohledem na zabezpečení těchto potřeb. Cílem SPONDEA je vytvořit novou službu a použít nové metody práce tak, abychom rozšířili naši pomoc ke klientele v raných fázích rozvodu, ne až ve chvíli extrémně vyhroceného konfliktu.

Projekt Provázení rodičů rozvodem tak, aby měl co nejmenší dopady na děti CZ.03.03.01/00/22_021/0001891 je realizován v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus z Evropského sociálního fondu plus. Doba realizace projektu je od 1. září 2023 do 30. dubna 2024. 

 

Novinky

Chci ovládnout vztek otevírá další skupinový program pro muže

Hledáte bezpečný prostor, ve kterém se můžete bavit o svém vzteku bez odsouzení? Trápí vás vlastní vznětlivost, kvůli které trpí vaše vztahy s partnerkou či dětmi? Skupinový program Chci ovládnout vztek SPONDEA je tu pro vás.

zobrazit

Intervenční centrum nabízí místo na pozici sociální pracovník*ice

Do naší neziskové organizace SPONDEA hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu.

zobrazit

Spolupráce s Work With Perpetrators Network

SPONDEA je už od roku 2023 členskou organizací Work With Perpetrators - European Network. O to větší máme radost, že můžeme v tom letošním roce prohloubit spolupráci a díky podpoře WWP.

zobrazit

Hledáme kolegu*yni na pozici PR manažera*ky

Jste kreativní a umíte převzít zodpovědnost za svěřené úkoly? Přidejte se do našeho týmu.

zobrazit

Už 25 let pomáháme

každoročně se na nás obrátí více jak 2000 dospělých, dětí a dospívajících.

zobrazit

Více jak 6000 dětí

nás dosud kontaktovalo s prosbou o pomoc.

zobrazit

25 odborníků

je připraveno vás vyslechnout a podpořit v těžké situaci.

zobrazit